SPSS 22 indir ve SPSS 22 Programı Kurulumu

Spss Nedir ve Spss 22 Programı Kurulumu hakkında detaylı bilgiler için yazımızı okuyabilirsiniz.

Spss Nedir ve Spss 22 Programı Kurulumu

1. Adım


SPSS 22 indirme işlemi için bu linke tıklayarak spss 22 ücretsiz indirebilirsiniz. Daha sonrasında indirmiş olduğunuz setup.exe klasörünü çalıştırarak SPSS 22 programı kurulumuna başlayabilirsiniz.

Spss 22 indir


2. Adım


2. adıma gelindiğinde ise spss 22 programının dosyaları ayıklanmasını bekliyoruz. 

3. Adım


Spss 22 programı yükleme işleminde sonra bu aşamaya kadar geldiğinizde tahmin edebileceğiniz gibi Next Next diyerek ilerleyeceksiniz. İlk olarak program hakkındaki genel bilginin verildiği bu kısma Next diyoruz.

spss crack


4. Adım


Bu adımda ilk yetkili kullanıcı lisansımız olduğunu belirtmemiz gerekmekte. Daha sonrasında tekrardan Next diyoruz. Alttaki seçenek ise eşzamanlı kullanıcı lisansımız olduğunu belirtmek içindir.5. Adım
Bu adımda spss 22 ilk lisans sözleşmesini kabul ediyoruz ve tekrardan Next diyoruz.


6. Adım

SPSS 22 programı yükleme aşamasından bu aşamaya geldiğinizde kullanıcı adına kendi mail adresinizi yazabilirsiniz. Organization kısmını doldursanızda doldurmasanızda bir fark olmayacaktır. 


7. Adım


Bu adımda kurulumda otomatik olarak İngilizce olarak bize yardım edileceğini belirtmekte. Ancak aşağıdaki dil seçeneklerinden herhangi birini seçmeniz durumunda o dilde kuruluma devam edebileceğimizi belirtmekte. Seçenekler arasında Türkçe olmadığından burada herhangi bir işlem yapmadan Next diyebiliriz.


8. Adım 


SPSS indirme işleminden bu aşamaya gelindiğinde ekran okuyucuyu etkinleştirmek için JAWS a ihtiyacımız olup olmadığını sorulmakta. İhtiyacı olan arkadaşlar Yes diğer arkadaşlar No deyip ardından Next e tıklayıp bu adımı da bitiriyoruz.


9. Adım 


Bu adımda da Python un Essential versiyonunun yüklenmesini isteyip istemediğiniz sorulmakta. Yes kısmını işaretledikten sonra bir altta Pythonun bu versiyonunun içeriğinden bahsediyor.
Daha sonrasında next diyerek ilerliyoruz.


10. Adım

SPSS 22 Lisans sözleşmesini kabul ediyoruz ve Next diyoruz. 


11. Adım


SPSS indirme aşamasından asıl kurulum işlemine gelindiğinde programın hangi dizine kurulacağını belirlememiz gerekmekte. Burada standart olarak görülen dizin karşınıza çıkıyor. Ama siz Change kısmından bu dizini değiştirebilirsiniz.Bu işlemleri yaptıktan sonra tekrardan Next diyoruz.


12. Adım


Ve kurulum başlıyor. Install diyerek başlatıyoruz.13. Adım


Kurulum aşaması…


14. Adım


Bu adım önemli progamızı full olarak kuruyoruz ve kesinlikle hiç bir zaman güncelleme yapmıyoruz. Onun için güncelleme isteğinin sorulduğu bu adımda tiki kaldırıyoruz. Daha sonra OK diyoruz.


15. Adım 


Program hazır güle güle kullanın. 

SPSS 22 indirme işleminden sonra anket verilerinizi programa girerek analizlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu aşamada SPSS 22 programına girdiğiniz verilerin analiz işlemini gerçekleştirdikten sonra tablo yorumlamasını yapmanız gerekmektedir.

Spss Nedir ve Spss 22 Programı Kurulumu hakkında merak ettiklerinizi bizlere sorabilirsiniz.

spssanalizlerim.com olarak çalışmanıza ücretsiz danışmalık hizmeti vermekteyiz. Daha sonrasında spss analizi, spss tablo yorumlama, anket formu oluşturma, proje yazım danışmanlığı gibi konularda hizmet satın almak isterseniz uygun fiyata hizmetlerimize sahip olabilirsiniz. Bizimle iletişime geçmek için linke tıklayınız!

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir