Atıf Tarama Yöntemleri ve Atıf Tarama Siteleri Nelerdir?

Atıf Tarama Yöntemleri ve Atıf Tarama Siteleri Nelerdir

Atıf tarama yöntemleri ve atıf tarama siteleri nelerdir? konusunun incelendiği bu yazımızda birçok önemli bilgiyi bulabilirsiniz. Özellikle atıf tarama yöntemleri ve sizlere yapılan atıfları bulmada belli başlı sitelerden destek alabilirsiniz.

Atıf Tarama Yöntemleri ile ilgili olarak aşağıdaki sitelerden faydalanabilirsiz:

Sobiad: https://atif.sobiad.com/

Atıf Dizini: https://www.atifdizini.com/

TÜBİTAK Ulakbilim: https://www.ulakbim.gov.tr/

Atıf tarama yöntemleri haricinde makale atıflarının, tez atıflarının veya diğer bilimsel atıfların otomatik olarak eklendiği bazı siteler bulunmaktadır.Aşağıda açıklamaları verilen sitelere üye olarak akademik yayınlarınızı sisteme girmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında ilgili web siteleri sizin yayınlarınızla ilgili bir atıf tespit ettiğinde sisteminize otomatik olarak yansıtmaktadır.

  •  Google Scholar: Google Akademik, 20 Kasım 2004 tarihinde Google tarafından hizmete alınan ve sadece akademik makaleler ve konularda arama yapan bir arama motorudur. Konuların altındaki atıflar bölümünde makaleye atıfta bulunan diğer makalelerin sayısını ve o makalelerin listesini verir. Atıf tarama yöntemleri ve atıf tarama siteleri arasında önemli bir konumda olan Google Daha detaylı bilgi için tıklayınız
  •  Academia:  Web sitesi, kullanıcılarının bir profil oluşturmasına, çalışmalarını yüklemesine ve ilgilenilen alanları seçmesine izin veriyor. Ardından kullanıcı benzer ilgi alanlarına sahip kişilerin ağlarına göz atabilir. Daha detaylı bilgi için tıklayınız.
  •  Researchgate: ResearchGate, bilim adamları ve araştırmacılar için makaleleri paylaşmak, soru sormak ve cevap vermek ve ortak çalışanlar bulmak için bir Avrupa ticari sosyal ağ sitesidir. Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Atıf tarama yöntemleri ve atıf tarama siteleri hakkında detaylı bilgilerin sunulduğu bu yazımızda sizlere atıflarınızı nasıl bulacağınız hakkında detaylı bilgiler sunduk. Bu doğrultuda merak ettiğiniz ve danışmanlık istediğiniz konularda bizimle iletişime geçebilirisiniz. Sizlere hızlı bir şekilde dönüş yaparak çalışmanız hakkında destek olmaktan mutluluk duyarız.

Atıf tarama yöntemleri ve atıf tarama siteleri nelerdir?” konu başlığından yola çıkarak hazırlanan bu yazı ile ilgili geliştirmemizi istediğiniz konularda bize yazabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir